עיצוב גינות גג

הקמת גינת גג דורשת ידע שונה מהידע הנדרש להקמת גינת קרקע ואנחנו גאים להוביל את התחום בהקמה ותחזוקה של גינות גג. בזכות הידע והנסיון שרכשנו במהלך השנים נביא ליצירת גינה בריאה ונעימה.

מה כולל תהליך הקמת גינות גג?

תהליך הקמת הגינה הינו תהליך משותף למשפחה ולמתכנן, החל משלב התכנון הראשוני ועד להשלמת כלל עבודת ההקמה, כולל ליווי של הגינה עם התבגרותה. גינה במרפסת או על גג מחייבת שימוש במצע גידול שונה לגמרי, מערכות השקיה ומשטרי השקיה שונים מאלה שנשתמש בהם בגינת הקרקע. הקמת הגינה כוללת טכניקות איטום יעילות והתקנת מערכות ניקוז מתוחכמות. בתכנון המרפסת או הגג ניתן לשלב רצפת דק עץ או משטחי דשא, אדניות הנבנות בשטח או מיכלי שתילה חזקים וקלי משקל, פרגולות להצללה, מטבחי חוץ, תאורת גן וריהוט גן.

בפגישתנו הראשונה נשב יחד ופשוט נרצה להכיר אתכם ואת האוירה הייחודית שלכם. זוהי הפגישה החשובה ביותר כי אופי הגינה קשור קשר ישיר לאופי הדייר/ים. בפגישה זו גם נמדוד את השטח, נבדוק את ההכנות למערכת המים, את כיווני השמש והרוחות, את שיפועי המרפסת או הגג ואת האפשרויות השונות לניקוז איזורי השתילה.

בפגישה השניה כבר נשב יחד מול סקיצות ממוחשבות המתארות את עיצוב הגינה. בפגישה הזו נפרט את לוח הזמנים ואת התקציב שיידרש להשלמת הקמת הגינה. אנו מאמינים שחשוב לדעת מראש מהי העלות המדויקת של הקמת הגינה ומהו טווח הזמן בו נעבוד בגינתכם. נציג בפניכם את כל שלבי העבודה השונים כך שתוכלו לתכנן את שאר העבודות בבית בהתאם.

נייעץ מהם השלבים הנכונים בכל עבודות הפיתוח ונדאג שתוכנית החשמל, המים והניקוז יתאימו לעיצוב שנבחר.

בשלב הבא, עוד בטרם נתחיל את העבודות בגינתכם, נצא יחד לסיור שטח במשתלה. שלב זה חיוני מאוד להמשך התהליך כי אנו מאמינים ביצירה משותפת. גם ללקוחותינו אשר סומכים על הטעם שלנו ומעונינים לחסוך את הסיור בשטח איננו מוותרים ומסבירים בחיוך כי אמנם אנו נבלה בגינה לא מעט אך הגינה היא שלכם ועליכם להיות מעורבים כמה שיותר בתהליך יצירתה.

שלב הבינוי בשטח הינו זריז ומבוצע ע"י צוות מקצועי ומיומן. את העבודות בשטח נבצע בסיוע מנופים (לצמצם את השימוש במעלית הבניין) להכנסת החומרים השונים לשטח הפרויקט. איטום מיכלי השתילה מהווה שלב קריטי ועליו ניתנת אחריות מקיפה. מערכת הניקוז תבטיח ניקוז זריז של עודפי ההשקיה, המסייע לנשימת השורשים ומונע את המלחת מצע הגידול. הצמחייה נשתלת במצע מנותק (פרלייט וטוף) ותותקן מערכת השקיה חכמה אשר מזרימה גם דישון לצמחים בהתאם להגדרות המחשב.

הקמת גינה על הגג תפחית את כמות האבק והרעלים הנישאים באוויר. צינון הגג ע"י הצמחייה יביא לחסכון באנרגיה ויצמצם את אפקט החממה וההתחממות הגלובלית.

עיצוב גינות גג הוא אחד הטרנדים הכי חמים בעולם עיצוב הפנים. עיצוב גינת גג מאפשר לכם להעניק לחלק גדול מהחלל, מראה פסטורלי ייחודי, שהופך את השהות על הגג לחוויה יוקרתית ונעימה.

מה כדאי לדעת לפני שמעצבים גינות גג?

לפני שמעצבים גינות גג, כדאי לדעת: עיצוב גינות גג הוא גם בעל יתרון בריאותי ולא רק אסתטי. גינות גג מפחיתות את כמות הרעלים והאבק באוויר והצינון הטבעי של הגג על-ידי צמחיה איכותית, מוביל לחסכון באנרגיה, צמצום אפקט החממה וצמצום ההתחממות הגלובלית.

איך מתאימים את הצמחייה לגינת גג?

עיצוב גינות גג כולל התייחסות קפדנית לבחירת הצמחייה. את הצמחייה יש לבחור תוך שימת דגש על כמה היבטים. ההיבט הראשון בבחירת צמחיה עבור עיצוב גינת גג, הוא הטעם האישי של מי שעומד להשתמש בגג בסופו של דבר – הדיירים המתגוררים בנכס. אם מדובר במבנה ציבורי, בחירת הצמחייה בשלב עיצוב גינת גג, צריך לקלוע למכנה המשותף הרחב ביותר, מבחינת טעם אסתטי. עוד היבט חשוב הקשור לבחירת הצמחייה, הוא הטרנדים השולטים בתחום של תכנון גינות גג. טרנדים אלו צריכים להשתלב עם הטעם האישי, כששני ההיבטים משלימים זה את זה ולא מבטלים זה את זה. ההיבט השלישי שיש לתת עליו את הדעת, הוא התאמת הצמחייה לתנאי האקלים בסביבת הגג. חשוב לבחור צמחייה שתפרח ותשגשג בתנאים הקיימים ולא תנבל במהירות ותותיר את הגג במראה מוזנח ומיושן.

מדוע חשוב להיעזר האיש מקצוע לעיצוב והקמת הגינה?

יש לזכור כי הקמת גינת גג היא עבודה למקצוענים בלבד. תכנון גינות גג צריך להתבצע באופן קפדני והקמת גינת גג היא עבודה מאומצת הכוללת תשומת לב לכל הפרטים הקטנים שיהפכו את גינת הגג שלכם למושלמת. גינות גג חלומיות הן כאלו המורכבות הן מתכנון אדריכלי מפורט, כולל סוגי הצמחייה ואביזרים משלימים כמו מערכות השקיה, פרגולות להצללה ועוד והן מביצוע מדויק ומקצועי בשטח, בעת הקמת גינת גג. לכן, יש להיעזר באיש מקצוע מוביל בתחום עיצוב גינות גג, שידע לכוון אתכם אל עבר בחירת הצמחייה המתאימה ביותר ויוציא לפועל את הפרויקט של הקמת גינות גג, בצורה מקצועית ועם אחריות מלאה על העבודה.

כיצד מתכננים גינת גג בצורה חכמה?

שירותי עיצוב גינות גג כוללים שלבים קבועים, ההופכים את הפרויקט למדויק ומתאים בצורה מושלמת לצרכים שלכם ולטעם האישי. תכנון גינות גג כולל פגישה משותפת לבעלי הנכס ולמתכננים, במטרה לאפיין את הפרויקט ולהתאים בין אופי המתגוררים בנכס, לבין אופי הגינה. כמו כן, בפגישה הראשונה של הקמת גינות גג, מודדים את השטח, בודקים את תנאי האקלים על הגג, את המבנה שלו ואת האפשרויות הניקוז. השלב הבא של תכנון גינות גג הוא הכנת סקיצה, המוצגת לבעלי הנכס בפגישה הבאה, בה גם מפרטים את העלויות, את שלבי התהליך ואת לוחות הזמנים.

לאחר מכן, המתכננים ובעלי הנכס מסיירים במשתלות, כדי לדייק את סוגי הצמחייה הרצויים. השלב האחרון הוא הקמת גינת גג, תוך שימוש באנשי מקצוע מיומנים. ההקמה כוללת גם את איטום מיכלי השתייה, התקנת מערכת ניקוז והתקנת מערכת השקיה ודישון ממוחשבת.

כדי ליהנות משירות מקצועי, אמין ומקיף של עיצוב גינות גג, פנו למומחים בתחום: חברת ירוק, המתמחה בכל הקשור לפרויקטים של הקמת גינות גג. החברה מציעה עיצוב גינות גג בסטנדרטים בין-לאומיים, תוך שקיפות מלאה לאורך כל התהליך ושיתוף פעולה צמוד עם בעלי הנכס, עד להקמת גינת גג אקסקלוסיבית. לפרטים נוספים חייגו: 0527383434/0525015838.