גינות גג

הקמת גינת גג דורשת ידע שונה מהידע הנדרש להקמת גינת קרקע ואנחנו גאים להוביל את התחום בהקמה ותחזוקה של גינות גג. בזכות הידע והנסיון שרכשנו במהלך השנים נביא ליצירת גינה בריאה ונעימה.

תהליך הקמת הגינה הינו תהליך משותף למשפחה ולמתכנן, החל משלב התכנון הראשוני ועד להשלמת כלל עבודת ההקמה, כולל ליווי של הגינה עם התבגרותה. גינה במרפסת או על גג מחייבת שימוש במצע גידול שונה לגמרי, מערכות השקיה ומשטרי השקיה שונים מאלה שנשתמש בהם בגינת הקרקע. הקמת הגינה כוללת טכניקות איטום יעילות והתקנת מערכות ניקוז מתוחכמות. בתכנון המרפסת או הגג ניתן לשלב רצפת דק עץ או משטחי דשא, אדניות הנבנות בשטח או מיכלי שתילה חזקים וקלי משקל, פרגולות להצללה, מטבחי חוץ, תאורת גן וריהוט גן.

בפגישתנו הראשונה נשב יחד ופשוט נרצה להכיר אתכם ואת האוירה הייחודית שלכם. זוהי הפגישה החשובה ביותר כי אופי הגינה קשור קשר ישיר לאופי הדייר/ים. בפגישה זו גם נמדוד את השטח, נבדוק את ההכנות למערכת המים, את כיווני השמש והרוחות, את שיפועי המרפסת או הגג ואת האפשרויות השונות לניקוז איזורי השתילה.

בפגישה השניה כבר נשב יחד מול סקיצות ממוחשבות המתארות את עיצוב הגינה. בפגישה הזו נפרט את לוח הזמנים ואת התקציב שיידרש להשלמת הקמת הגינה. אנו מאמינים שחשוב לדעת מראש מהי העלות המדויקת של הקמת הגינה ומהו טווח הזמן בו נעבוד בגינתכם. נציג בפניכם את כל שלבי העבודה השונים כך שתוכלו לתכנן את שאר העבודות בבית בהתאם.

נייעץ מהם השלבים הנכונים בכל עבודות הפיתוח ונדאג שתוכנית החשמל, המים והניקוז יתאימו לעיצוב שנבחר.

בשלב הבא, עוד בטרם נתחיל את העבודות בגינתכם, נצא יחד לסיור שטח במשתלה. שלב זה חיוני מאוד להמשך התהליך כי אנו מאמינים ביצירה משותפת. גם ללקוחותינו אשר סומכים על הטעם שלנו ומעונינים לחסוך את הסיור בשטח איננו מוותרים ומסבירים בחיוך כי אמנם אנו נבלה בגינה לא מעט אך הגינה היא שלכם ועליכם להיות מעורבים כמה שיותר בתהליך יצירתה.

שלב הבינוי בשטח הינו זריז ומבוצע ע"י צוות מקצועי ומיומן.
את העבודות בשטח נבצע בסיוע מנופים (לצמצם את השימוש במעלית הבניין) להכנסת החומרים השונים לשטח הפרויקט. איטום מיכלי השתילה מהווה שלב קריטי ועליו ניתנת אחריות מקיפה. מערכת הניקוז תבטיח ניקוז זריז של עודפי ההשקיה, המסייע לנשימת השורשים ומונע את המלחת מצע הגידול. הצמחייה נשתלת במצע מנותק (פרלייט וטוף) ותותקן מערכת השקיה חכמה אשר מזרימה גם דישון לצמחים בהתאם להגדרות המחשב.

הקמת גינה על הגג תפחית את כמות האבק והרעלים הנישאים באוויר. צינון הגג ע"י הצמחייה יביא לחסכון באנרגיה ויצמצם את אפקט החממה וההתחממות הגלובלית.