גינות קרקע

הקמת גינת קרקע הינה תהליך משותף למשפחה ולמתכנן, החל משלב התכנון הראשוני עד להשלמת כלל עבודת ההקמה, כולל ליווי של הגינה עם התבססותה והתבגרותה. התהליך מורכב ממספר שלבים וחשוב לנו מאוד לתת דגש לכל שלב ושלב.

 

מהם השלבים של הקמת גינת קרקע?

בפגישתנו הראשונה נרצה להכיר את הגינה וכמובן אתכם, את משפחתכם ואת האוירה הייחודית שלכם. זוהי הפגישה החשובה ביותר כי אופי הגינה קשור קשר ישיר לאופי המקום והמשפחה. בפגישה נמדוד את השטח, נבדוק את שיפועי הקרקע ואת טיבה, את ההכנות למערכת המים והחשמל, את כיווני השמש והאויר. ננסה לברר כמה שיותר פרטים עליכם ועל שימושכם העתידי בגינה.

בפגישה השניה כבר נשב יחד מול סקיצות ממוחשבות המתארות את האפשרויות השונות. נפרט את לוח הזמנים ואת התקציב שידרש להשלמת הקמת הגינה. אנו מאמינים שחשוב לדעת מראש מהי העלות המדויקת של הקמת הגינה  ומהו טווח הזמן בו נעבוד בגינתכם.   נציג בפניכם את כל שלבי העבודה השונים כך שתוכלו לתכנן את שאר העבודות בבית. נייעץ לכם מהם השלבים הנכונים בכל עבודות הפיתוח. לדוגמא, אם יש צורך בעבודה עם כלים כבדים חשוב מאוד להשאיר גישה או לחילופין לא כדאי למהר ולרצף איזורים אשר יקשו על עבודות הכשרת הקרקע. כדאי להגדיר לקבלן מראש היכן נרצה למקם תשתיות מים, חשמל וניקוז.

בשלב הבא, ובטרם נתחיל את העבודות בגינתכם, נצא יחד לסיור שטח במשתלה. שלב זה חיוני מאוד להמשך התהליך כי אנו מאמינים ביצירה משותפת. גם ללקוחותינו אשר סומכים על הטעם שלנו ומעונינים לחסוך את הסיור בשטח איננו מוותרים ומסבירים בחיוך כי הגינה היא שלכם ועליכם להיות מעורבים כמה שיותר בתהליך יצירתה. בסיור במשתלה נבחר את הצמחים המתאימים לתנאי השטח בכל איזור בגינה.

את העבודה המעשית בשטח נתחיל בהכנת הקרקע. לא נחפש קיצורי דרך והכנה טובה של הקרקע היא הצעד הראשון בדרך לגינה ירוקה ובריאה. ההכנה מורכבת ממספר שלבים וכוללת בדרך כלל סילוק של שאריות חומרי בנייה ופסולת, הוצאת עשבים רב שנתיים, יישור הקרקע ועיצוב גובהה תוך כדי יצירת מפלסים בהתאם לעיצוב שנקבע. ההכנה כוללת את תיחוח הקרקע פיזור קומפוסט ודשני זרחן/ חנקן/ אשלגן. הקרקע מוכנה לשתילה כאשר היא נקייה מעשבים, מזובלת ומדושנת, מעובדת לעומקה, פריכה, רכה, ספוגית, חסרת רגבים וישרה. התפתחות תקינה של צמחי הנוי תלויה במידה רבה בהשקיה ובהזנה הניתנות להם, בהתאם לדרישותיהם ולטיב מצע הגידול. מערכת ההשקיה הינה ממוחשבת ורוב תשתית ההשקיה הינה נסתרת מהעין המערכת מחולקת למספר קוי הזנה כך שכל קבוצת צמחים תקבל את ההשקיה המתאימה לה.

אנחנו מאמינים מאוד בשילוב חומרים שונים בגינות שאנו יוצרים – משטחי עץ , סלעים טבעיים , פרגולות להצללה, בריכות נוי טבעיות ומיכלי שתילה שונים ומגוונים.

שלב עבודת ההקמה הינו מגוון ובכל גינה נדרש צוות ההקמה שלנו לגלות יצירתיות. חשוב לציין שכל שלבי העבודה השונים מבוצעים על ידי צוות מיומן ומנוסה שניכר עליו שנהנה מעבודתו.